Na huculoch okolo sveta

S dvoma koňmi okolo sveta

tak nazval svoju autentickú knihu nemecký „ Weltumreiter“ cestovateľ okolo sveta Manfred Schulze. Vo svojich 53 rokoch, v apríli 1996 uskutočnil svoj sen. Podnikol ako prvý na svete cestu okolo sveta severnou zemeguľou na dvoch koňoch, v sedle alebo na voze. Panca a Puškin – hucule z Rumunska sa stali jeho najvernejšími priateľmi

Štart aj cieľ jeho cesty bol hessenský Rheingau. Odtiaľ sa vydali smerom cez Poľsko na Ukrajinu, cez Rusko, Kazachstan, Mongolsko. Práve v Mongolsku počala Panca v nestráženom okamihu s domácim žrebcom nový život. Preto jeho ďalšia kniha má názov Dva a pol hucula a dobrodružstvo.

Cez Čínu prešli do Južnej Kórey, kde musel mesiace bojovať s korupciou, aby mohol s koňmi preletieť cez Pacifik do Kalifornie. Ameriku prejazdil na chrbte Puškina, lebo Panca priviedla na svet žriebätko Temujin.

Už s tromi koníkmi „ako batožinou“ preletel Manfred Schulze cez Atlantik a v Amsterdame nastúpil na poslednú etapu svojej cesty. 7. októbra 2000 dosiahol cieľ Rheingau.

Za štyri a pol roka najazdili koníky 17 500 kilometrov. S enormnou kondíciou a pri dobrom zdraví dokázali Panca a Puškin, že nie úzke boxy zodpovedajú ich naturelu, ale túžia po každodennom pohybe . To bol je a bude ich skutočný život.

Pre čitateľov, ktorí snívajú o ceste okolo sveta, a samozrejme pre milovníkov koní, je táto kniha literárnym pokladom. Čo hovorí o ceste sám autor?

To celé nebola prechádzková jazda na koni, ale ustavičný boj o prežitie a ďalšie napredovanie. Nekonečné problémy s korupciou s „cestnými zbojníkmi“, úradmi. Ale aj veľa pekného, veľa priateľských ľudí ochotných nezištne pomôcť. Cudzie kultúry, nezničená príroda, prekrásne krajiny a snáď to najdôležitejšie: spolužitie s dvoma nádhernými koňmi. Vznikla medzi nami obojstranná láska, ktorá pomohla zabudnúť na všetky problémy.

Ak chcete vedieť viac a viete nemecky kliknite na …..Huculský nomád z Nemecka

(Preklad menežovaný Jankou a Romanom)

Žiadne komentáre

Pridaj komentár