[lang_sk]Stadl-Paura 2.- 4. október 2009[/lang_sk]

[lang_sk]

Posledné huculské preteky v roku 2009 usporiadal v známom rakúskom stredisku Stadl-Paura pri Welse Club Hucul z materskej krajiny. Slovensko a náš Zväz reprezentoval Hroby XIII (Jerguš). V piatok sme sa zúčastnili výstavy v kategórii žrebcov nad 9 rokov. Jerguš sa umiestnil na šiestom mieste. 700 km dlhá cesta mu napriek mojim očakávaniam vôbec neubrala z energie a temperamentu mal na rozdávanie. Až toľko, že sa ho rozhodol rozdávať aj mimo výstavnej haly – bohužiaľ počas predvádzania. Keďže som ho vystavoval ja sám, bolo to pre mňa poučením: Pripraviť sa na výstavu znamená trénovať na to nielen koňa, ale aj seba….!

V sobotu sme mali voľný program. Naša mladá jazdkyňa sa pripravovala do školy a my ostatní ( Robo Černý, Jano Bariak a naša Lucka ) sme mali dosť času na sledovanie stezky, záprahov a ďalších disciplín.

V rámci odreagovania sa od učiva a tiež opohybovania koníka si Radka Černá po ukončení tohto preteku prešla s Jergušom prvýkrát v živote trať stezky. Zhodli sme sa na tom, že sme sa mohli pokojne prihlásiť aj do tejto súťaže.

Nedeľa bola pre nás súťažným dňom. Parkúr na štýl s prekážkami do 60 cm zašla naša dvojica perfektne a urobila nám tým veľkú radosť. V tejto disciplíne obsadila 9. miesto z 32 pretekajúcich sa. Dekorovanie nám ušlo o jeden jediný bod. Pred nami sa umiestnila napríklad poľská Pralinka, ktorá jedenkrát vybočila z trasy a tiež jedenkrát prešla z cvalu do klusu ( jej hodnotenie – 4. miesto!!! ). Hneď po tejto súťaži Radka s Jergušom štartovali v parkúre na čas s prekážkami do 80 cm. Tu Jerguš zhodil 2 prekážky a tým mu ušlo bodované umiestnenie. Napriek tomu si jazdec aj kôň zaslúžia veľkú pochvalu.

Ďalším bodom nedeľňajšieho programu bola show starorakúskych plemien koní. Začínala sa o 14.00 a pretože pred nami bola dlhá cesta domov, túto časť sme už neodsledovali ani ako diváci.

Záver: Veľmi príjemné ukončenie sezóny na veľmi príjemnom mieste v spoločnosti veľmi príjemných ľudí. Odniesli sme si veľa zážitkov a mnohému sme sa priučili. Tiež sme si overili, že poľské kone sú najlepšie a to preto, lebo najlepšie kone sú poľské. Kto by o tom pochyboval, nech si zoberie svojho koníka a zúčastní sa medzinárodnej akcie v konkurencii poľských koní, poľských pretekárov a poľských rozhodcov…

stadl_allaroundstadl_stilspringenstadl_springen-80stadl_zuchtschau

[/lang_sk]

Žiadne komentáre

Pridaj komentár